HOMO DEUS: ЗА ЛАШТУНКАМИ МАЙБУТНЬОГО/HOMO DEUS: A BRIEF HISTORY OF TOMORROW
Ювал Ной Харарі/ Yuval Noah Harari

Ювал Ной Харарі, професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі, у книжці «Homo Deus» піднімає філософські питання, аналізує досвід, який людство здобуло за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість. Автор пропонує ескіз майбутнього людства, цілком реальний і не обов’язково райдужний.

Скажімо, люди завжди хотіли подолати старість і злидні й дорівнятися до богів. Але для цього вони мають отримати контроль над власною біологічною основою. Якщо колись смерть і біль зникнуть із нашого життя, а підстави сподіватися на це не такі вже й нереальні, ми зможемо подвоїти тривалість життя або й жити скільки заманеться… На допомогу нам уже зараз приходять різноманітні пристрої зі штучним інтелектом. Та чи впевнені ми, що комп’ютери не мають жодних відчуттів чи бажань? А якщо вони не мають їх нині, то, може, коли стануть значно складнішими, зможуть розвивати власну свідомість? Якщо так станеться, як ми про це дізнаємося? І головне питання — якими будуть суспільні відносини? Чи не стане пересічна людина рабом штучно створених і вічно живих істот із незбагненною свідомістю?

Ювал Харарі в цій книзі не дає відповідей, а пропонує читачеві самому їх шукати. Відчуйте подих нової епохи вже зараз!

 

ВАЛЬС ГОРМОНІВ/ВАЛЬС ГОРМОНОВ

Наталя Зубарєва/ Наталья Зубарева

Наталія Зубарєва – лікарка, яка спеціалізується на гормональному здоров’ї й харчуванні задля досягнення балансу ендокринної системи. У блозі @doctor_zubareva, який читає більше ніж мільйон читачів, – найгостріші теми жіночого здоров’я, неоціненні поради і рекомендації, тисячі історій пацієнток, які видужали. “Вальс гормонів” – це унікальна жіноча енциклопедія здоров’я. Ви дізнаєтесь, як: – змешити вагу, – позбутися безсоння, -нормалізувати жіночий цикл, – стати красунею з ідеальною шкірою, нігтями і волоссям, – відчути крила за спиною і нескінченний приплив енергії і сил. Десятки відповідей на найважливіші і серйозні запитання про жіноче здоров’я, про проблеми, пов’язані з гормональним дисбалансом, і їх вирішення.

 

 

 

ОЧАРОВАТЕЛЬНЫЙ КИШЕЧНИК/ DARM MIT CHARME

Джулия Эндерс/ Giulia Enders

Кишечник. Много ли мы знаем об этом важном органе, управляющем нашим организмом? Действительно ли микроорганизмы контролируют нашу жизнь полностью? Может ли у кишечника быть свой «мозг» и «нервная система»? Кому-то покажутся абсурдными некоторые тезисы, описаны исследователем в книге, для кого-то могут быть шокирующими опыты на мышах и людях-добровольцах. Но всегда неизвестное захватывало и одновременно пугало человека. Данная книга поможет приблизиться на несколько шагов к разгадке тайн человеческого тела.

 

 

 

ПРОИСХОЖДЕНИЕ/ ORIGIN

Дэн Браун/ Dan Brown

Долгожданное продолжение цикла книг непревзойдённого автора – Дэна Брауна! Читатели окунутся в новые приключения главного героя – профессора Роберта Лэнгдона. Его бывший студент, а ныне – миллионер, изобретатель и футуролог, приглашает своего наставника (мистера Лэнгдона) в Испанию, Бильбао. В музее Гуггенхайма планируется грандиозное событие, способное в корне изменить представление о жизни и науке. В этот вечер человечество может получить ответы на два извечных вопроса: Откуда мы? Что нас ждет?

Но в этот день задуманному не суждено сбыться, поскольку торжественная вечеринка внезапно превращается в хаос. Директор музея, Амбре Видаль, и профессор Лэнгдон чудом скрываются, и теперь им предстоит отправиться в Барселону, чтобы отыскать закодированные ключи, которые бывший ученик оставил для своего учителя. Сложный путь приведет к шокирующим ответам, однако задача усложняется еще больше, ведь по следам идут те, кто не желают раскрыть человечеству правду и готовы пойти на многое, дабы сберечь навсегда тайну.

 

САМОСТІЙНА ДИТИНА, АБО ЯК СТАТИ ЛІНИВОЮ МАМОЮ/ САМОСТОЯТЕЛЬНЫЙ РЕБЕНОК, ИЛИ КАК СТАТЬ ЛЕНИВОЙ МАМОЙ

Анна Бикова/ Анна Быкова

Усі ми бажаємо своїм дітям щастя. Ми хочемо бачити їх здоровими, успішними, радісними й заради цього з раннього дитинства опікуємося, турбуємося, вирішуємо всі питання. Іноді нам здається, що ми краще за них відчуваємо і знаємо змерзли вони чи потерпають від спеки, ситі чи ще голодні (й тому обов’язково мають доїсти останні дві–три ложки каші). А коли діти підростають, бабусі й дідусі замість них носять ранці до школи, які мама або ж тато старанно зібрали ввечері. А ще ми записуємо наших дітей до секцій і гуртків, які подобаються нам, а потім дивуємося, чому дитина не хоче їх відвідувати. Або чому не завжди виконує домашнє завдання і чому не переймається подальшим навчанням і плануванням свого майбутнього. І взагалі: чому така не самостійна? А навіщо? Для цього ж є батьки, які все придумають, вирішать, заладнають. І тоді ми замислюємося, що зробили не так, що пропустили, що прогледіли. А може просто перестаралися?

Анна Бикова, популярний дитячий і сімейний психолог, наводить приклади зі свого приватного життя і роботи щодо виховання дітей, ділиться спостереженнями і роздумами, запрошує разом поміркувати – чи варто завжди бути супер турботливими батьками, чи потрібно іноді «вмикати ліниву маму», яка залишає дитині простір для самостійного вирішення задач.

 

ФІЗИКА НА ПАЛЬЦЯХ/ ФИЗИКА НА ПАЛЬЦАХ

Олександр Ніконов/ Александр Никонов

Ви розумієте теорію Стівена Хокінга і теорію відносності? Чи знаєте ви і чи зможете доступно пояснити основи квантової фізики? Чи розповісте про відкриття Марії Складовської-Кюрі? Бажаєте зрозуміти наймоднішу науку ХХІ сторіччя? Не важливо, вчитеся ви в школі чи вже давно закінчили її. Якщо ви допитлива людина, то ця книжка ДЛЯ ВАС! НАЙГОЛОВНІША НАУКА – ЦЕ ФІЗИКА! Так розпочинає цю книжку відомий публіцист, популяризатор теоретичної науки Олександр Ніконов.

 

 

 

ПРОДАВЕЦ ОБУВИ. ИСТОРИЯ КОМПАНИИ NIKE, РАССКАЗАННАЯ ЕЕ ОСНОВАТЕЛЕМ/ SHOE DOG: A MEMOIR BY THE CREATOR OF NIKE

Фил Найт/ Phil Knight

Nike уже давно не ассоциируется только с обувью. Это настоящая система ценностей, жизненная философия. Эта книга о бренде Nike, который знают во всем мире. 30 миллиардов долларов – такой годовой оборот на сегодняшний день у компании Nike. Если у вас нет продукции Nike, то вы все равно слышали о ней. Из книги вы узнаете, как начинался путь мирового бренда. Откровенные и правдивые истории, рассказанные ее создателем Филом Найтом: о создании компании, о тернистом пути к успеху, об ошибках и трудностях, которые приходилось преодолевать.

 

 

 

ПРО МОРЕ МЕНІ РОЗКАЖИ/ РАССКАЖИ МНЕ О МОРЕ

Ельчін Сафарлі/ Эльчин Сафарли

Ельчін Сафарлі (1984) — молодий, але доволі знаний азербайджанський письменник, який вже зажив слави «другого Орхана Памука». Його книги — про традиції, культуру й буття Сходу, ну і, звісно ж, про любов. «Про море мені розкажи» — перший україномовний переклад із творчого доробку Ельчіна Сафарлі. Це — книга-спомин, книга-метдитація, сповідь про сокровенне, звіряння у найпотаємнішому і найчуттєвішому, що живе у людській душі. У книзі йдеться про дорослішання душі, спроби піднятися над марнотою буднів, зберігши світло, що пломеніє всередині кожного з нас.

 

 

 

ЧИЗКЕЙК ВНУТРИ. СЛОЖНЫЕ И НЕОБЫЧНЫЕ ТОРТЫ – ЛЕГКО!

Виктория Мельник

Десерты идеальной красоты и восхитительного вкуса могут смотреть на вас не только с витрин кондитерских магазинов, а оказаться на вашем столе, еще и приготовленные вашими руками. Если вы не осмеливались ранее готовить, на первый взгляд, сложные в приготовлении десерты – эта книга именно для вас. Ведь Виктория Мельник покажет вам, что нет ничего сложного в создании красивых и невероятно вкусных чизкейков, тортов, трюфелей, сырников и других кондитерских изделий. Известный блоггер под псевдонимом ВикаБейкери создала кулинарный бестселлер «Чизкейк внутри», который уже стал настольной книгой многих любителей кулинарного искусства.

 

 

 

ДЕТИ МОИ

Гузель Яхина

“Дети мои” — новый роман Гузель Яхиной, самой яркой дебютантки в истории российской литературы новейшего  времени, лауреата премий “Большая книга” и “Ясная Поляна” за бестселлер “Зулейха открывает глаза”.

“В первом романе, стремительно прославившемся и через год после дебюта жившем уже в тридцати переводах и на верху мировых литературных премий, Гузель Яхина швырнула нас в Сибирь и при этом показала татарщину в себе, и в России, и, можно сказать, во всех нас. А теперь она погружает читателя в холодную волжскую воду, в волглый мох и торф, в зыбь и слизь, в Этель–Булгу–Су,  и ее “мысль народная”, как Волга, глубока, и она прощупывает неметчину в себе, и в России, и, можно сказать, во всех нас. В сюжете вообще-то на первом плане любовь, смерть, и история, и политика, и война, и творчество…” (Елена Костюкович).

Поволжье, 1920–1930-е годы. Якоб Бах – российский немец, учитель в колонии Гнаденталь. Он давно отвернулся от мира, растит единственную дочь Анче на уединенном хуторе и пишет волшебные сказки, которые чудесным и трагическим образом воплощаются в реальность.

“Я хотела рассказать о мире немецкого Поволжья – ярком, самобытном, живом – о мире, когда-то созданном пришлыми людьми в чужой стране, а сегодня затерянном в прошлом. Но это еще и история о том, как большая любовь порождает страхи в нашем сердце и одновременно помогает их превозмочь” (Гузель Яхина).